Klimatyzacja

Klimatyzacja chłodzi, reguluje i oczyszcza powietrze.

Instalacje klimatyzacyjne są złożonymi układami, z tego powodu ich konserwacja wymaga zarówno specjalnych narzędzi kontrolnych, jak i specjalistycznej wiedzy, którą Semi Nosiadek posiada.
Klimatyzacja samochodowa wymaga regularnego serwisowania nawet, jeśli działa w miarę prawidłowo. Warto jej używać także zimą W ramach serwisu klimatyzacji wykonujemy:

Klimatyzacji należy używać o każdej porze roku

W układzie klimatyzacji znajduje się czynnik chłodzący. Jest w nim także olej. Zadaniem tego drugiego jest przede wszystkim smarowanie sprężarki, przez co działać ona może długo i bezawaryjnie.

Problem pojawia się, kiedy przez dłuższy czas klimatyzacji w ogóle nie uruchamiamy, na przykład zimą, albo gdy pojazd stoi nieużywany. Dlatego zaleca się, aby klimatyzację włączać przynajmniej raz w tygodniu. Dzięki temu układ zostanie przesmarowany.

Często kierowcy zapominają, że klimatyzacja nie tylko chłodzi, ale i osusza powietrze. Zimą więc, kiedy w kabinie jest dużo wilgoci, np. z mokrych butów, zapobiega zaparowywaniu szyb. Latem jednak przez to trzeba pamiętać o piciu podczas jazdy dużej ilości wody.

Nieuruchamianie klimatyzacji przynajmniej raz w tygodniu może być powodem uszkodzenia kompresora. Jeśli układ nie pracuje przez pół roku może dojść do jego zapieczenia się. Regularne i częste włączanie klimatyzacji sprawi, że kompresor zostanie przesmarowany.

Nieprzyjemny zapach po włączeniu klimatyzacji

Największą chyba bolączką kierowców jest włączenie klimatyzacji na wiosnę - po kilku miesiącach przestoju w jej pracy - i nieprzyjemny zapach w kabinie auta, wydobywający się z otworów wentylacyjnych. Powodem jest oszraniający się parownik. Powstająca następnie wilgoć wraz z zanieczyszczeniami, jest idealnym miejscem do rozwoju różnego rodzaju grzybów i bakterii chorobotwórczych. W chwili uruchomienia klimy, wszystko to wtłaczane zostaje do naszego auta.

Jeżeli już doprowadzimy do takiej sytuacji, powinniśmy klimatyzację zdezynfekować i oczyścić. O odgrzybieniu warto pamiętać nawet jeśli z kratek wentylacyjnych nie wydobywa się brzydki zapach.

Serwis klimatyzacji samochodowych - o czym pamiętać:

Dane teleadresowe:

Firma Semi Nosiadek Kazimierz
ul. Żorska 27
44-266 Świerklany
NIP: 642-101-36-35

SKLEP / WARSZTAT
Tel: 32 430 44 99
Tel: 32 433 14 99
Tel: 501 321 660

Ubezpieczenia tel: 507 132 881

E-mail: seminosiadek@wp.pl

Pomoc Drogowa: 512-045-123

Pracujemy

od Poniedziałku do Piątku
od 8:00 do 19:00

w Soboty
od 8:00 do 14:00