Ogumienie

Nasz Serwis zapewnia właściwy dobór oraz gwarancję rzetelnego montażu opon w Państwa samochodzie. Pomagamy wybrać najbardziej optymalne opony dostosowane zarówno do Twoich oczekiwań jak i wymagań twojego auta. W naszej ofercie są opony wszystkich wiodących producentów między innymi Kleber, Goodyear, Dębica, Kormoran, Michelin a także wiele innych.
Oferujemy rónież naprawy opon na zimno oraz na ciepło metodą - thermopres. Doświadczenie naszych pracowników, zdobyte na specjalistycznych szkoleniach zapewnią Państwu fachową i solidną obsługę.

Sprzęt jakim dysponujemy to montażownice firmy Corghi i Uni-Trol, wyważarki firmy Corghi oraz Mondolfo Ferro
Opony montujemy na obręcze stalowe oraz aluminiowe wykorzystując do tego pierścienie oraz kołki centrujące.

Nikomu nie trzeba tłumaczyć jak ważny jest stan opon niejednokrotnie decydujący o bezpiecznej, komfortowej jeździe i skutecznym hamowaniu.

Ilość wymienianych opon

Wielu kierowców w obliczu potrzeby wymiany opon zastanawia się, czy zakupić tylko dwie opony, czy cały komplet. Najlepszym rozwiązaniem jest zamontowanie czterech zupełnie nowych, aby mieć pewność, że ich stan jest idealny. W Polsce nie ma obowiązku posiadania czterech identycznych opon - na obu osiach mogą być różne (ale na tej samej osi - tylko takie same). Warto jednak pamiętać, że mieszanie opon obniża osiągi samochodu - dwie pary różnych opon to dwie inne drogi hamowania, dwa rodzaje przyczepności, czy dwa typy komunikacji na linii kierownica - opona. Często auto wyposażone w różne opony może zachowywać się nieadekwatnie do sytuacji, ale jeśli kierowca chce mimo wszystko zakupić tylko dwie opony, to powinien zamontować je z tyłu - pomaga to w czasie awaryjnego hamowania oraz zapobiega poślizgom na mokrym podłożu.
Opony bieżnikowane są o 1/3 tańsze od ogumienia nowego. Znacznie trudniej jednak je wyważyć. Zachowują się mało stabilnie, a to przekłada się na bezpieczeństwo jazdy. Podobnie wygląda sprawa z oponami używanymi.
Kupując opony na giełdzie musisz liczyć się z tym, że na koła Twojego samochodu trafią „ przeterminowane kapcie”, pochodzące z magazynów Europy Zachodniej. Żywotność ogumienia to maksymalnie 5 lat. Z upływem każdego kolejnego roku właściwości gumy maleją, a wraz nimi właściwości jezdne opon.

Dane teleadresowe:

Firma Semi Nosiadek Kazimierz
ul. Żorska 27
44-266 Świerklany
NIP: 642-101-36-35

SKLEP / WARSZTAT
Tel: 32 430 44 99
Tel: 32 433 14 99
Tel: 501 321 660

Ubezpieczenia tel: 507 132 881

E-mail: seminosiadek@wp.pl

Pomoc Drogowa: 512-045-123

Pracujemy

od Poniedziałku do Piątku
od 8:00 do 19:00

w Soboty
od 8:00 do 14:00